Пожежна сигналізація: як обрати та встановити. Особливості установки та експлуатації.

Пожежна сигналізація стала невід’ємною частиною будь-якого приміщення. Нажаль, статистика свідчить про збільшення пожеж за останні декілька років. Тоді на допомогу приходить сигналізація, яка попереджає нас про небезпеку та дає можливість врятувати майно.
Однак слід пам’ятати, що пожежна сигналізація має свої особливості, як при установці, так і в експлуатації. Важливо дотримуватися усіх правил, щоб система працювала якісно та справно.

Ми розповімо вам про декілька етапів планування та установки пожежної сигналізації у своєму приміщенні.
Урахування усіх особливостей приміщення
Перед установкою пожежної сигналізації, важливо врахувати усі особливості приміщення. Проект створюється професіоналами, щоб правильно підібрати тип пристрою, пожежні модулі та розрахувати бюджет.

Вибір системи

Якщо мова йде про невелику квартиру з маленькою площею, тоді гарним варіантом для монтажу буде неадресна пожежна сигналізація.
Якщо у приміщенні багато кімнат або велика квадратура, фахівці рекомендують звертати увагу на адресні системи сповіщення про загорання.
Найпопулярнішим видом пожежної сигналізації для установки в житловому приміщенні останнім часом стала адресно-аналогова система сповіщення.

Пожежні датчики

Наразі існує велика кількість видів пожежних датчиків. Їх обирають, спираючись на проект приміщення та його тип. Ми розповімо вам про кожен з них, щоб ви краще зрозуміли, які обрати.

Температурний датчик

Прилад реагує на коливання температури в приміщенні, пищати датчик почне при показниках, що перевищують 55 градусів Цельсія.
Але, встановлючи такий датчик, вижливо враховувати, що під час пожежі темпаратура повітря підіймається не одразу.

Димовий датчик

Під час пожежі дим розсіює або повністю поглинає світло датчика. Спеціальний фотоприймач реагує на це та дає сигнал. Саме тому пожежна сигналізація починає пищати.

Датчик полум’я

Цей тип датчику підходить для великих приміщень. Для пожежної безпеки квартир його використовують досить рідко.
Він реагує на вогонб, фіксуючи безпосередньо місце виникнення спалаху.

Де і як краще встановити пожежну сигналізацію?

На стадії проектування приміщення важливо враховувати розміщення пожежних датчиків. Їх обов’язково потрібно встановити у місцях, де є високий ризик виникнення пожежі — наприклад, на кухні, та в інших місцях, де є пристрої, які можуть загорітися.
Всі контрольні та керуючі прилади системи повинні розміщуватися на поверхнях з негорючих матеріалів або ж ці поверхні попередньо покриваються спеціальною листової сталлю, товщина якої перевищує 1 міліметр.
Саме приміщення повинне мати квадратуру понад 15 кв.м, а також певні показники вологості та температури.

Бережіть себе та не нехтуйте пожежною безпекою.

А охорону довірте професіоналам — звертайтеся до A1 Security Group.